‘Stara dama’ rutinski slavila u Genoi, Ronaldo dvostruki strijelac u 100. nastupu za klub

Juventus je kao gost pobijedio Genou rezultatom 3:1 u 11. kolu italijanske Serije A i zadržao priključak za vodećim ekipama.

‘Stara dama’ je tokom cijelog susreta bila mnogo bolji rival, ali domaćini su se organizovano branili, međutim, individualni kvalitet je presudio.

Juventus u vodstvo stiže u 57. minuti kada se Dybala lijepo namjestio na lijevu nogu i s desetak metara matirao Perina za 1:0. Genoa je ipak brzo uzvratila i preko nekadašnjeg nogometaša Juventusa Sturara u 61. minuti ekspresno poravnala.

Aktuelni prvak potom baca sve karte u napad, propušta nekoliko sjajnih prilika, ali je u 77. minuti stiže do nove prednosti. Nakon što je Cuadrado srušen dosuđen je penal, a siguran realizator je bio Cristiano Ronaldo za 2:1.

U 89. minuti ponovo je Juve dobio jedanaesterac, a Ronaldo je još jednim preciznim udarcem s bijele tačke ovjerio trijumf za konačnih 3:1.

Ovo je za sjajnog Portugalca bio 79. pogodak u 100. jubilarnom nastupu za italijanskog predstavnika.

Juventus je nakon ove utakmice na četvrtoj poziciji sa 23. boda, dok je Genoa na 19. sa šest bodova.