STARI LISAC: Cristiano Ronaldo se “narugao” sa zadnjom linijom Intera

Juventus je napravio ogroman korak ka plasman u finale Kupa Italije 2:1 pobjedom na gostovanju kod Intera u Milanu u prvom dvoboju polufinalnog ogleda.

Nerazzurri‘ su poveli u 9. minuti pogotkom Lautara Martineza, ali to je samo “razbjesnilo” 35-godišnjeg Cristiana Ronalda u redovima gostiju.

Portugalac je naprosto “podivljao” i za samo devet minuta “izmasakrirao” mrskog rivala i kreirao veliki preokret.

Prvo je iz kaznenog udarca, dosuđenog nakon intervencije VAR-a, izjednačio u 26. minuti, a onda je u 35. majstorski iskoristio neodlučnost zadnje linije Intera i hladnokrvno poslao loptu u praznu mrežu.

Uzvrat se igra 9. februara, a ovaj rezultat Juventusu daje velike izglede za plasman u finale.