Stići Napoli u utrci za Scudetto vjerovatno je i nemoguće, Sassuolo večeras nije imao nikakvih šansi protiv lidera Serie A

Nogometaši Napolija večeras su u meču 23. kola italijanske Serie A savladali na gostujućem terenu ekipu Sassuola rezultatom 2:0.

Napoli je odlično otvorio utakmicu i držao sve pod kontrolom. Pritisak se isplatio već u 12. minutu. Tada je sa pola terena Kvicha Kvaratskhelia pokupio lotpu, “prošetao” do kaznenog prostora domaćih i sjajno pogodio za 1:0.

Gosti su u nastavku nastavili diktirati tempo, da bi do novog pogotka došli u 33. minutu. Victor Osimhen zabija iz “nemoguće” situacije za konačnih 2:0.

Napolitanci su do kraja utakmice igrali baš onoliko koliko im je trebalo, a svom večerašnjem rivalu nisu dozvoljavali da napravi nešto više, pa je to na kraju bio novi uvjerljiv trijumf Spallettijevih momaka.

Naravno, ekipa sa Diego Armando Maradona stadiona lider je Serie A sa nevjerovatna 62 osvojena boda, imaju čak 18 bodova više od drugoplasiranog Intera. Sassuolo je 15. sa 24 boda.