Stoperi Dias i Stones donijeli 20. uzastopnu pobjedu Manchester Cityju

Nogometaši Manchester Cityja na svom su terenu pobijedili West Ham rezultatom 2:1 u susretu 26. kola engleske Premier lige. ‘Građanima’ je ovo 20. uzastopna pobjeda u svim natjecanjima.

Pep Guardiola je na travnjak poslao “šarenu” ekipu bez Sterlinga, Fodena, Rodrija i Silve u početnoj postavi. U prvom dijelu bilo je vrlo izjednačeno, ali City dolazi u prednost u 30. minuti pogotkom portugalskog stopera Rubena Diasa.

Čekićari‘ su poravnali 13 minuta kasnije pogotkom Antonija. Samo tri minute ranije Antonio je pogodio stativu, što najbolje govori koliko su gosti bili opasni.

City se u nastavku i dalje mučio u napadu pa je u pomoć priskočio i drugi stoper. John Stones sjajno je iskoristio dodavanje Mahreza u 68. minuti i još jednom doveo City u vodstvo.

West Ham je nakon toga krenuo po novi pogodak i izjednačenje, a najveću priliku propustio je Issa Diop u zadnjoj minuti sudačke nadoknade.

City je ostao na vrhu Premier lige sa 13 bodova više od Leicestera i Manchester Uniteda, koji će svoje susrete ovog kola tek odigrati. West Ham je i dalje na visokoj četvrtoj poziciji, ali Chelsea ga ima šansu preskočiti eventualnom pobjedom protiv Manchester Uniteda.