Strasti se nisu smirile: Xavijeva reakcija nakon što je Fati napustio igru sve je iznenadila, a posebno navijače

Barcelona je sinoć rutinski u gostima uspjela da pobijedi Elche sa visokih 4:0 u utakmici 27. kola španske La Lige, a šansu za igru dobio je i Ansu Fati.

Fati je dobio priliku zaigrati od prvog minuta i trener Xavi Hernandez dao mu je apsolutno povjerenje jučer, iako se mladi nogometaš ovih dana našao u centru pažnje nakon što je njegov otac otvoreno kritikovao Xavija i Barcelonu što njegov sin ne dobija dovoljno šanse za igru.

Naime, on je dao intervju za španske medije i zaprijetio da će Ansu čak na ljeto napustiti Camp Nou ukoliko se ne promijeni njegov status u ekipi, da bi tako 20-godišnjem napadaču stavio dodatan pritisak na leđa.

Uspio je u 56. minutu “Messijev nasljednik” da zabije sjajan pogodak za 2:0 i konačno prekine golgeterski post koji je trajao od oktrobra prošle godine. No, najviše pažnje privukao je detalj iz finiša meča kada je Xavi odlučio da Fatija izvede iz igre.

Prije toga kormilar ‘Blaugrane’ je kod izmjena svaki put pozdravio i zagrlio igrače koji su izašli s terena, ali kada je Ansu u pitanju, to nije uradio jedino sa njim. Napadač Barce se okrenuo prema treneru kada je izlazio u želji da se pozdrave, no do toga ipak nije došlo.

Mnogi su sve ovo protumačili kao dosta loš odnos između nogometaša i trenera, te će sigurno biti potrebno vrijeme da oni svoj odnos izglade…