Stuttgart deklasirao ‘fenjeraša’ Schalke, Bayern i Borussia Dortmund također uvjerljivi

Nogometaši Stuttgarta su u 23. kolu Bundeslige na svom terenu deklasirali Schalke rezultatom 5:1.

Stuttgart je poveo u desetoj minuti pogotkom Japanca Enda nakon asistencije Sose. Endo je zabio pogodak i za 2:0 u 26. minuti, a preostala tri pogotka postigli su Kalajdžić (34), Klement (88) i Didavi (90+2). Jedini gol za Schalke postigao je Kolašinac (40).

Stuttgart je ovom pobjedom skočio na devetu poziciju, dok je Schalke ostao na začelju Bundeslige i sve je bliži ispadanju u niži rang.

Bayern je identičnim rezultatom kao domaćin razbio Köln (5:1). Strijelci za branitelja naslova bili su Choupo-Moting (18), Lewandowski (33, 65) i Gnabry (82, 86), a jedini pogodak za goste zabio je Skhiri (49).

Sigurna je bila i Borussia Dortmund koja je golovima Dahouda (48), Sancha (58 p) i Reiniera (81) nadigrala Arminiju Bielefeld rezultatom 3:0.

Wolfsburg je sa 2:0 pobijedio Herthu Berlin, a pogotke su zabili Klunter (38 ag) i Lacroix (89).