Stuttgart u sudačkoj nadoknadi šokirao Bayern, Leipzig stigao do uvjerljivog trijumfa protiv Borussije Dortmund

Bayern je danas na Allianz Areni remizirao sa Stuttgartom (2:2) u meču šestog kola Bundeslige, dok je Leipzig u derbiju savladao Borussiju Dortmund sa 3:0.

Bayern je poveo tek u 36. minutu utakmice kada je Mathys Tel zabio za 1:0. Ovo je 17-godišnjaku bio prvi pogodak, te je ujedno postao i najmlađi strijelac u povijesti prvaka Njemačke u Bundesligi.

Stuttgart u drugom poluvremenu igra dosta bolje i u 57. minutu stiže do izjednačenja. Mavropanos asistira za rezervistu Fuhricha koji matira golmana domaćih za 1:1. Međutim, radost gostiju nije dugo trajala jer je Bayern samo tri minute kasnije preko Musiale došao do novog vodstva.

U momentima kada su svi očekivali kraj, Stuttgart je poravnao rezultat za konačnih 2:2. Sudac je svirao penal za goste, da bi Guirassy u 92. minutu osigurao jedan bod svom timu.

Bayern je prvi sa 12 bodova, a Stuttgart na 13. mjestu sa pet bodova iz šest odigranih utakmica.

U derbiju kola Leipzig je pred svojim navijačima savladao Borussiju Dortmund sa 3:0, te je lakše od očekivanog upisao nova tri boda.

Domaći su poveli već u šestom minutu pogotkom Orbana, dok je na 2:0 fantastičnim pogotkom u 45. minutu povisio Szoboszlai. Konačnih 3:0 postavio je Haidara u 84. minutu. Leipzig je sada na 10. mjestu sa osam bodova, dok je Dortmund četvrti sa 12 bodova.