Suarez i Oblak donijeli Atleticu važnu pobjedu u borbi za naslov prvaka

Nogometaši madridskog Atletica nastavili su svoj pohod prema naslovu prvaka Španjolske.

Atletico je u 28. kolu La Lige pobijedio Alaves s minimalnih 1:0, a junaci pobjede ‘Rojiblancosa‘ bili su Luis Suarez i Jan Oblak.

Suarez je zabio jedini gol na utakmici u 54. minuti na asistenciju Kierana Trippiera, a Oblak je u samoj završnici utakmice spasio tri boda.

Stefan Savić je u 86. minuti potpuno nepotrebno napravio kazneni udarac kada je bio u posjedu lopte, ali je laktom namjerno udario u glavu Luisa Rioju, a sudac Munuera je pokazao na bijelu točku nakon konzultacije s VAR sobom.

Joselu je preuzeo odgovornost i šutirao s 11 metara, a Oblak je maestralno zaustavio njegov pokušaj i donio vrijedna tri boda svojoj momčadi u borbi za naslov prvaka.