Sunsi preokrenuli Wizardse uz Nurkićevu dominaciju u jednom segmentu igre, Antetokounmpo oborio rekord Bucksa

Minule noći odigrane su nove utakmice NBA lige i bilo je izuzetno zanimljivo, a košarkaši Phoenix Sunsa ugostili su Washington Wizardse i na kraju slavili pobjedu poslije preokreta, bilo je 112:108.

Nakon prve četvrtine gosti su imali prednost od osam poena razlike, pa je na semaforu stajalo 21:29. Do poluvremena su Wizardsi povećali prednost na 12 poena razlike i na odmor se otišlo pri rezultatu. 46:58. Treća dionica donosi bolju igru domaćih, te su Sunsi smanjili na osam poena razlike (81:89) i ušli s nadom u posljednju dionicu.

Uslijedio je zatim veliki preokret i Sunsi su slavili trijumf rezultatom 112:108, dok je sjajnu partiju pružio bh. košarkaš Jusuf Nurkić. Na terenu je proveo pola sata. Ubacio je šest poena, dodao pet asistencija i čak 17 skokova. Najbolji pojedinac bio je Durant sa 28 poena i po pet skokova i asistencija, a Booker je imao poen manje.

S druge strane, Kod Wizardsa se sa double-double učinkom izdvojio Gafford. Ubacio je 26 poena, imao 17 skokova i tri asistencije, dok je Jones sa 22 poena i 11 asistencija također imao ostvaren double-double učinak.

Na krilima Lillarda i Antetokounmpoa su Milwaukee Bucksi bili bolji od Houstona rezultatom 128:119. Fantastični Grk stigao je do novog rekorda, te je uspio da sa 26 poena i 17 skokova otvori vrata pobjede svom timu. Postao je najbolji skakač u povijesti Bucksa preskočivši legendarnog Abdul-Jabbara. Pored Giannisa, Lillard je ubacio 39 poena.

Golden State Warriorsi su na krilima Thompsona i Wigginsa nadigrali Portland Trail Blazerse na gostujućem terenu rezultatom 114:118. U ranije odigranim mečevima, lider Boston je slavio protiv Orlanda, dok su Pelicansi presudili Spursima