Superiorni Ibrahimović još jednom donio veliku pobjedu Milanu

Ekipa Milana upisala je novu pobjedu u Seriji A, a oni su kao gosti u okviru 6. kola pobijedili Udinese rezultatom 2:1.

Milan je bolje otvorio meč i u 18. minuti Rossoneri su stigli do vodstva. Ibrahimović je primio jednu loptu u kaznenom prostoru Udinesea, zagradio se, odigrao povratno dodavanje za Kessiea koji snažnim udarcem pogađa za vodstvo gostiju.

Već na samom startu drugog dijela, tačnije u 48. minuti, sudija je svirao penal za Udinese, a siguran realizator bio je De Paul koji je pogodio za poravnanje.

Kako je meč odmicao, tako je Milan sve više napadao prema golu Udinesea, iako nisu imali prave prilike, a ključni trenutak meča desio se u 83. minuti kada je Ibrahimović sjajnim golom donio novo vodstvo Milanu, a na kraju će se ispostaviti i pobjedu u ovom meču.

Milan je ovom pobjedom ostao na prvoj poziciji sa 16 osvojenih bodova, četiri više od Atalante i pet više od Napolija koji svoj susret 6. kola tek treba odigrati protiv Sassuoloa. Udinese je na 18. sa svega tri osovjena boda.