Superiorni Inter razmontirao Benevento

Nogometaši Intera pobijedili su na stadionu Ciro Vigorito u okviru zaostale utakmice prvog kola Serije A ekipu Beneventa rezultatom 5:2.

Lukaku je već nakon 28 sekundi donio prednost svom timu, Gagliardini je duplirao vodstvo, da bi Lukaku drugim pogotkom zapečatio sudbinu Beneventa.

Caprari je u 34. minutu iskoristio grešku Handanoviča i smanjio rezultat, ali do odlaska na odmor prvijenac u dresu Intera postigao je Hakimi nakon loše reakcije defanzivca domaćeg tima.

Martinez je u 71. minutu povisio na 4:1, a konačan rezultat postavio je Caprari u 76. minutu.

Inter je na drugom mjestu s dvije pobjede koliko imaju i Napoli, Milan i Verona. Benevento je na 12. poziciji s tri osvojena boda.

Milanski klub u narednom kolu Serije A gostuje Laziju, dok Benevento na svom terenu igra sa Bolognom.