Superiorni Liverpool prošao pakao u Španjolskoj i izborio veliko finale Lige prvaka

Nogometaši Liverpoola izborili su plasman u finale Lige prvaka nakon što su večeras obranili vodstvo od 2:0 protiv Villarreala iz prvog susreta te s novom pobjedom (3:2) osigurali nastup u Parizu.

Iako su ‘Redsi‘ s velikim vodstvom došli u Španjolsku te se činilo da će večerašnji susret biti samo rutinsko privođenje dvomeča kraju, ekipa Unaija Emeryja pokazala je koliko može biti nezgodna i zašto su u ranijim fazama izbacili Juventus i Bayern.

Početak susreta odmah je pokazao da nas u Španjolskoj očekuje spektakl. Igrala se treća minuta kada je Villarreal došao u prednost od 1:0, a strijelac je bio Dia koji je asistenciju Capouea pretvorio u pogodak.

Taj gol samo je dao dodatni vjetar u leđa nogometašima Villarreala koji su nastavili s napadima prema golu Liverpoola, a plod takve igre došao im je u završnici prvog dijela, preciznije u 41. minuti.

Asistenciju je još jednom upisao Capoue, a na pravom mjestu našao se Coquelin koji glavom zabija za 2:0, čime je anulirao prednost gostiju iz Engleske.

Liverpool je u tim trenucima bio u pravom šoku i nema dileme da je Klopp bio jako nezadovoljan na predahu jer su njegovi nogometaši odigrali najgore poluvrijeme u ovoj sezoni, a kakav utjecaj je imao na svoje igrače, najbolji je pokazatelj ono što smo vidjeli u nastavku.

Od prve minute drugog dijela Liverpool je žestoko napao prema golu Villarreala, a nakon nekoliko propuštenih prilika Fabinho zabija za 2:1.

Samo pet minuta nakon toga “joker s klupe” Diaz pogađa za 2:2, da bi već u 74. minuti Mane zabio treći gol za svoju ekipu, čime je donio veliki preokret i potvrdio plasman Liverpoola u finale Lige prvaka.

Finale je na rasporedu u Parizu 28. maja, a protivnik Liverpoolu će biti pobjednik dvomeča između Real Madrida i Manchester Cityja.