Elvedina Muzaferija ostvarila najbolji rezultat bh. skijanja svih vremena

Elvedina Muzaferija je danas na Svjetskom prvenstvu u Cortini d’Ampezzo ostvarila najbolji rezultat u bh. skijanja svih vremena.

Dvadesetjednogodišnja skijašica rodom iz Visokog je u alpskoj kombinaciji osvojila 16. mjesto i tako se zlatnim slovima upisala u povijest bosanskohercegovačkoj skijanja.

Muzaferija se nakon veleslaloma nalazila na 26. mjestu, a nakon slaloma je kroz cilj prošla s ukupnim 16. vremenom sa 8.99 sekundi zaostatka za pobjednicom Amerikankom Mikaelom Shiffrin.

Srebrnu medalju je osvojila Slovakinja Petra Vlhova, a brončanu Švicarka Michelle Gisin (1:22.37).

Dosadašnji najbolji rezultat bh. skijanja na Svjetskim prvenstvima držao je Igor Laikert koji je osvojio 21. mjesto u kombinaciji 2013. godine.