Sva moć Barcelone viđena je večeras na Nou Campu: Lider La Lige ugostio Betis, pa ga ‘osramotio’ i ispratio kući

Nogometaši Barcelone su u okviru 32. kola španske La Lige na domaćem terenu ugostili ekipu Real Betisa, te na kraju slavili sa visokih 4:0.

Titula prvaka španije odavno se slavi u Kataloniji, a Barca je večerašnjim deklasiranjem Betisa samo najavila da će ovu takmičarsku godinu završiti sa stilom.

Prvi i svoj debitantski pogodak za ‘Blaugranu’ postigao je Christensen već u 14. minutu susreta. Izabranici Xavija Hernandeza pitanje pobjednika riješili su krajem prvog poluvremena.

Prvo je Robert Lewandowski zabio u 36. minutu, da bi svega tri minuta kasnije Raphinha zatresao mrežu gostiju za 3:0. U nastavku meča lider La Lige držao je sve pod kontrolom, a konačnih 4:0 postavio je autogolom Rodriguez u 82. minutu.

Vrijedi još napomenuti da je Gonzalez dobio drugi žuti, odnosno crveni karton u 33. minutu. Barcelona je prva sa 79 osvojenih bodova, imaju čak 11 bodova više u odnosu na drugoplasirani Real Madrid. S druge strane, Betis je šesti sa 49 bodova na svom kontu.