Sve bliže obrani titule: Bayern ‘petardom’ torpedirao Fortunu

Subotnji program njemačkog nogometnog prvenstva zatvoren je utakmicom 29. kola između Bayerna i Fortune Düsseldorf na Allianz Areni. Na kraju je domaćin bio uvjerljiv s visokih 5:0.

Briljantan je bio Bayern, dominirao je od prve do posljednje minute, a posebno u prvom dijelu. Bavarcima je sve olakšao stoper gostiju Jorgensen koji je postigao autogol već u 15. minuti.

Bayern je visokim ritmom uništio Fortunu, a prilike su se redale ispred vrata gostiju. Nakon nekoliko promašenih zicera, u 29. minuti pogodak je postigao Pavard nakon Kimmichovog ubačaja iz kornera.

Neposredno pred odlazak na predah Lewandowski pogađa za 3:0 nakon fenomenalne momčadske akcije. Poljak igra u životnoj formi vrlo vjerojatno će oboriti svoj osobni učinak po broju golova, a prema svemu sudeći osvojiti i Zlatnu kopačku.

Jednako moćno krenuo je Bayern u drugi dio pa nakon samo sedam minuta dolazi nova dva pogotka i velikog vodstva 5:0. Strijelci su bili Lewandowski po drugi put na utakmici i mladi Kanađanin Davies.

Nakon ove pobjede prvoplasirani Bayern ima 67 bodova, 10 više od drugoplasirane Borussije Dortmund uz utakmicu, koja ima utakmicu manje, ali je sve izvjesnije da će novi-stari prvak biti momčad s Allianz Arene.

S druge strane, Fortuna je s ovim porazom ostala na 16. mjestu s 27 bodova te nastavlja grčevitu borbu za ostanak u elitnom rangu.