Sve čari Old Trafforda: Garnachova magija, Hojlundov prvijenac i spektakularan preokret Uniteda protiv Aston Ville!

Fenomenalnu utakmicu 19. kola engleskog Premiershipa odigrali su večeras Manchester United i Aston Villa na Old Traffordu, a domaćin je slavio nakon preokreta sa 3:2.

Prvih 20 minuta utakmice nije ponudilo skoro pa ništa, da bi onda stigla dva brza pogotka gostujućeg tima. Prvo je McGinn fantastično pogodio iz slobodnog udarca u 21. minutu, dok je pet minuta kasnije Dendoncker povisio na 0:2.

Drugo poluvrijeme otvoreno je poništenim pogotkom Alejandra Garnacha. Ipak, igrao se 59. minut kada Rashford dodaje do Garnacha koji trese mrežu Martineza i smanjuje na 1:2. Argentinac 12 minuta poslije ponovo svoje ime upisuje među strijelce i poravnava rezultat.

Tada se već moglo “namirisati” da ‘Crveni đavoli’ idu po potpuni preokret, a u redove Ville kao da se uvukao neki strah. Bila je 82. minuta, Rasmus Hojlund u glavnoj ulozi. Danac zabija svoj prvijenac u Premier ligi, donosi preokret Unitedu i postavlja konačnih 3:2.

Manchester United se nakon ovog, zaista nevjerovatnog preokreta, nalazi na šestoj poziciji Premiershipa sa 31 osvojenim bodom. S druge strane, Aston Villa je treća sa osam bodova više.