Sve je lakše kada je tu Mo Salah! Egipćanin odlučio utakmicu, Liverpool u gostima pregazio Brentford

Nogometaši Liverpoola su u utakmici 25. kola engleskog Premiershipa gostovali ekipi Brentforda i na kraju slavili sa visokih 4:1.

Vjerovatno ni Jurgen Klopp nije očekivao da će danas ostvariti ovako uvjerljiv trijumf, ali su ‘Redsi’, posebno u drugom poluvremenu, u potpunosti nadigrali rivala.

Prvi pogodak vidjeli smo u 35. minutu susreta. Darwin Nunez je na asistenciju Jote fantastično lobovao protivničkog golmana za 0:1 i to je zapravo bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Vrijedi napomenuti da je pred kraj prvog dijela igre umjesto Jote, koji se povrijedio, ušao Mohamed Salah. Upravo je Egipćanin po povratku od povrede odlučio utakmicu. Salah je prvo u 55. minutu asistirao za Mac Allistera koji povisuje na 0:2, da bi u 68. i sam postigao pogodak za 0:3.

Toney je u 75. minutu uspio da smanji na 1:3 i donese kakvu-takvu nadu domaćoj momčadi. Međutim, “tačku na i” stavio je Gakpo u 86. minutu pogotkom za konačnih 1:4.

Liverpool je lider Premiershipa sa 57 osvojenih bodova i imaju pet bodova više od Manchester Cityja i Arsenala. No, potrebno je reći da ‘Građani’ trenutno imaju dva meča manje, a Arsenal jedan meč manje. Brentford je 14. sa 25 bodova.