SVE PUCA U LONDONU: Arsenal nakon 12 uzastopnih poraza srušio Manchester City u Premiershipu!

Arsenal je u derbi utakmici osmog kola Premiershipa na svom Emiratesu ugostio aktuelnog prvaka Engleske i Evrope, Manchester City, te slavio sa minimalnih 1:0.

Ova utakmica ‘Topnika’ i ‘Građana’ zasigurno se neće dugo pamtiti, obzirom da je susret bio većim dijelom izuzetno nezanimljiv, a vidjeli smo samo jedan pogodak.

Domaći tim je bio nešto konkretniji rival u prvom poluvremenu, ali je City promašio neke poprilično izgledne šanse. Zatim je uslijedio period nešto grublje igre, dok je na rubu crvenog kartona bio Mateo Kovačić.

U nastavku je Arsenal imao više pokušaja prema protivničkom golu, no ponovo ništa baš konkretno i igralo se dosta taktički. Ipak, pravi “boom” i erupcija oduševljenja domaćih navijača u 87. minutu. Martinelli je šutirao, a lopta na putu prema golu pogađa Akea i završava u mreži Cityja za konačnih 1:0.

Sasvim jasno i očekivano, sve na Emiratesu je eksplodiralo jer je Arsenal nakon 12 uzastopnih poraza uspio savladati City u Premiershipu. Momčad Mikela Artete se sa ova tri boda izjednačila s gradskim rivalom Tottenhamom na vrhu domaćeg prvenstva. Oba tima su skupila po 20 bodova, dok je ekipa iz Manchestera treća sa 18 bodova.