Švedska ide u finale baraža za Svjetsko prvenstvo, Češka je ostala bez snage u produžecima utakmice

Igrači nogometne reprezentacije Švedske savladali su Češku (1:0) i tako se domogli finala baraža za Svjetsko Prvenstvo.

Nakon 90 odigranih minuta nije bilo pogodaka. Vidjeli smo jaku borbu obje ekipe, bilo je šansi i na jednoj i na drugoj strani.

U produžecima slična igra na terenu, a samo jednu neopreznost odbrane Češke iskoristili su Šveđani u 110. minutu.

Tada je Quaison na asistenciju Isaka zatresao mrežu protivnika za veliko slavlje i ispostavit će se pobjedu reprezentacije Švedske.

Češka je pokazala izuzetnu borbu, no nisu mogli ostvariti željeni rezultat. Švedska će se u finalu Baraža za Mundijal sastati sa Poljskom.