‘SVEMOGUĆI’ REUS: Borussia Dortmund utrpala šest komada imenjaku iz Moenchengladbacha

Nogometaši Borussije Dortmund pregazili su na svom terenu imenjaka iz Moenchengladbacha rezultatom 6:0 u 23. kolu Bundeslige.

U izjednačenih prvih 45 svoje šanse imali su i jedna i druga momčad, ali je domaćin svoje prilike iskoristio za razliku od gostiju.

Dortmund je poveo u 26. minuti, strijelac je bio sjajni Marco Reus. Samo šest minuta kasnije Malen povećava vodstvo domaćina, ovoga puta Reus je bio u ulozi asistenta.

Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Dortmundu, a gosti su doživjeli pravu katastrofu. Sve dileme oko pobjednika riješio je Wolf golom u 70. minutu, drugu asistenciju upisao je Reus.

Mladi napadač domaćih Youssoufa Moukoko u 74. minutu postiže četvrti pogodak na susretu, a svoju treću asistenciju upisao je Reus.

Dortmund stiže do petog pogotka u 81. minuti kada je “svemogući” Reus zaokružio svoju fantastičnu partiju još jednim pogotkom.

Konačnih 6:0 postavio je Emre Can iz kaznenog udarca.