Svi su mislili da se u 96. minuti prepucavaju oko penala, ali ono što je Son napravio je za nogometne udžbenike!

Nogometaši Južna Koreje sinoć su napravili fantastičan rezultat na Azijskom kupu jer su u četvrtfinalu nakon produžetaka eliminirali favoriziranu Australiju.

Glavna tema nogometne javnosti je Son Heung-min koji je postigao pobjedonosni pogodak za Južnu Koreju, ali i napravio potez o kojem svi pričaju.

Australija je uspjela u završnici prvog dijela povesti sa 1:0 pogotkom Goodwina. Činilo se da Australci idu u polufinale, a potom šok u 96. minuti za navijače ‘Socceroosa‘.

Južna Koreja je u 96. minuti izborila kazneni udarac i svi su bili uvjereni da će kapetan te selekcije Son Heung-min izvesti kazneni udarac, ali loptu je uzeo Hwang Hee-Chan.

Son i Hwang su imali kratak razgovor, a nakon toga se ofenzivac Tottenhama udaljio od lopte i suigrača. I ostali igrači Južne Koreje bili su šokirani što Son nije uzeo loptu, ali Hwang je na kraju uspio zabiti gol za 1:1 i izboriti produžetke.

No, Son je bio taj koji je odveo Južnu Koreju u polufinale. Zabio je golčinu iz slobodnog udarca u 104. minuti za 2:1 i plasman njegove reprezentacije među četiri najbolje selekcije u Aziji.

Son je nakon utakmice pričao o onome što se dogodilo u 96. minuti i zašto on nije izveo kazneni udarac. Kamera je snimila razgovor s Hwangom i mnogi su pomislili da su vodili raspravu, ali Son je objasnio što se zapravo dogodilo.

On je želio izvesti kazneni udarac iako je izbornik tražio od mene da ja uzmem loptu i šutiram. Međutim, kada sam čuo i vidio kakvo samopouzdanje ima znao sam da mu mogu vjerovati. Kao kapetan umjesto svog ega i pohlepe za golom znao sam da na prvo mjesto moram staviti ekipu i da je to najvažnije. Želio sam pokazati koliko je Hwang važan našoj ekipi i hvala mu što je zabio gol u tako teškoj i važnoj situaciji“, kazao je Son nakon utakmice.

Son je nagrađen na najbolji način jer je na kraju upravo on bio apsolutni junak svoje reprezentacije fantastičnim pogotkom za pobjedu od 2:1 i plasman u polufinale Azijskog kupa.