Svi u Interu odbrojavaju sitno do novog Scudetta, ali im je večeras na njihovoj Meazzi bod otkinula skroz neočekivana momčad

Nogometaši Intera večeras su u utakmici 32. kola italijanske Serie A kao apsolutni favorit pred svojim navijačima dočekali Cagliari, ali ipak nisu uspjeli da osvoje sva tri boda i meč je završen rezultatom 2:2.

Domaćina je u vodstvo doveo Marcus Thuram već u 12. minutu laganom egzekucijom i na asistenciju Sancheza, te je rezultat od 1:0 ostao na semaforu sve do 65. minuta. Tada je Shomurodov šokirao navijače na Giuseppe Meazzi pogotkom za izjednačenje.

Calhanoglu je zatim sa bijele tačke uspio vratiti prednost ‘Nerazzurrima’ u 74. minutu susreta, da bi devet minuta kasnije gostujućoj momčadi Viola donio zlata vrijedan bod, pogodivši za konačnih 2:2.

Ekipa Intera i dalje je lider na tabeli Serie A sa 83 osvojena boda. Izabranici Simonea Inzaghija imaju 14 bodova više od drugoplasiranog Milana. Upravo će ova dva tima odigrati veliki gradski derbi u narednom kolu, pa Inter u slučaju pobjede može osvojiti Scudetto.

S druge strane, Cagliari zastupa tek 14. poziciju sa 31 bodom na vlastitom kontu, zbog čega je suvišno i pričati koliko im večerašnji remi u Milanu znači u borbi za opstanak među elitom.