Švicarska napravila najveću sznaciju posljednjih godina i eliminisala Francusku sa Evropskog prvenstva

Nogometna reprezentacija Švicarske je savladala Francusku 3:3 (4:5 penali) i tako prošla u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Haris Seferović je u 15. minuti dovo Švicarce u vodstvo i tim rezultatom se otišlo na odmor između poluvremena.

U 55. minuti je Ricardo Rodriguez promašio penal za Švicarsku, a kazna je stigla na ekspresan i surov način.

Karim Benzema je u 57., odnosno 59. donio Francuskoj preokret i tako pokazao da se na ovom nivou svaka greška skupo plaća.

Paul Pogba je u 75. na fantastičan način pogodio mrežu rivala, a onda je utakmica postala mnogo uzbudljivija.

Švicarska je u 81. preko Seferovića došla do 3:2, a u 90. i do konačnih 3:3 preko Gavranovića.

Nakon što u produžcima nije bilo pogodaka, pristupilo se izvođenju penala.

Svi su bili uspjšni do pete serije kada Kylian Mbappe ne koristi svoj penal i tako ostavlja Francusku bez plasmana u narednu rundu.

Švicarska će u četvrtfinalnoj rundi EURO-a igrati protiv Španije koja je danas sa 5:3 bila bolja od Hrvatske.