‘Svrake’ bolje da nisu dolazile u London: Arsenal razbio Newcastle i ponovo se približio Cityju i Liverpoolu na vrhu

Nogometaši Arsenala su u utakmici 26. kola engleskog Premiershipa u Londonu ugostili ekipu Newcastle Uniteda, te slavili rezultatom 4:1.

Večerašnji trijumf izabranika Mikela Artete je, na neki način, bio oporavak od poraza u prvoj utakmici osmine finala protiv Porta (1:0) od prije nekoliko dana.

Popularne ‘Svrake’ večeras su apsolutno nadigrane, a prvi pogodak večeri postigao je Botman. On je u 18. minutu zatresao vlastitu mrežu i donio domaćinu vodstvo od 1:0. Svega šest minuta kasnije Havertz pogađa za 2:0 i postavlja rezultat prvog poluvremena.

U nastavku slična slika na terenu, da bi poslije 20-ak minuta igre Bukayo Saka povisio na 3:0. Već u 69. minutu na semaforu je stajalo 4:0, te se u strijelce upisao i Kiwior.

Newcastle je uspio donekle da ublaži “sramotu” pred kraj susreta. Tako je u 84. minutu meča Joe Willock pogodio mrežu ‘Topnika’ za konačnih 4:1.

Arsenal se nalazi na trećoj poziciji Premiershipa sa 58 osvojenih bodova. Londonski tim ima bod manje od drugoplasiranog Manchester Cityja, odnosno dva manje od lidera Liverpoola. Newcastle je osmi sa 37 bodova na svom kontu.