Svu težinu izborničkog posla osjetio je norveški izbornik, danak platio Erling Haaland

Voditi reprezentaciju nije nimalo jednostavno niti jednom izborniku, pogotovo ako u momčadi ima nekoliko nogometaša sličnih odlika.

Najbolje je to na svojoj koži tijekom susreta protiv Gibraltara osjetio norveški izbornik Ståle Solbakken.

Naime, Solbakken je na poluvremenu pitao Erlinga Haalanda i Alexandera Sørlotha koji će od njih dvojice prvi napustiti igru, ali obojica su odbili izmjenu.

Nakon 15-ak minuta igre u nastavku ceh je platio Haaland jer Solbakken upravo njega izveo iz igre što je mladom ‘superstaru‘ Borussije Dortmund jako zasmetalo.

Inače, Sorloth je na kraju odigrao cijelu utakmicu, a u pobjedi 4:0 bio je strijelac prvog pogotka za svoju reprezentaciju.

Sljedeću utakmicu Norveška igra večeras protiv Turske, pa će biti zanimljivo vidjeti kome će Solbakken dati veću minutažu.