Tako blizu, a tako daleko: Dinamo se pobjedom protiv Seville oprostio od Europe

Nogometaši zagrebačkog Dinama, aktualni hrvatski prvaci, oprostili su se od Europske lige pobjedom protiv Seville 1:0.

U uzvratnoj utakmici šesnaestine finala Europske lige ‘Modri‘ su u Maksimiru pogotkom Mislava Oršića iz penala slavili protiv Seville, ali to im nije bilo dovoljno za plasman među 16 najboljih s obzirom na to da su prije sedam dana u Španjolskoj poraženi 1:3.

Dinamo je odigralo vrlo dobru utakmicu bio nadomak senzacije, a do vodstva su stigli u 64. minuti kada je Acuña igrao rukom u svom kaznenom prostoru, nakon čega je dosuđen kazneni udarac.

Odgovornost je preuzeo Oršić i snažnim udarcem je zakucao loptu u mrežu za 1:0.

Do kraja su nogometaši Dinama napadali, a najbliži pogotku su bili u 77. minuti kada je udarac Menala iz blizine zaustavio Bono, te je Sevilla na kraju odijelila napadima hrvatskog prvaka i plasirala se dalje.

U osminu finala izravno su se plasirali pobjednici grupne faze natjecanja, a to su bili Lyon, Monaco, Spartak Moskva, Eintracht Frankfurt, Galatasaray, Crvena zvezda, Bayer Leverkusen i West Ham.

Ples kuglica osmine finala održat će se u petak, 25. februara, a prvi susreti igraju se 10. marta dok su uzvrati predviđeni za sedam dana kasnije.