TAKO BLIZU, A TAKO DALEKO: Zrinjski nesretno ispao od Sheriffa u Ligi prvaka

Nogometaši Zrinjskog porazom od moldavskog Sheriffa rezultatom 1:0 ispali su iz kvalifikacija za Ligu prvaka u prvom pretkolu.

Bh. prvak je u drugom poluvremenu u potpunosti nadigrao Sheriff i bio je daleko bolja momčad s puno više prilika, ali nesretan trenutak iz 22. minute kada je Savić zabio autogol na koju je odlučio pobjednika i u konačnici putnika u 2. pretkolo.

Najveću priliku za Zrinjski imao je Bilbija u 65. minuti kada mu je golman Sheriffa fantastično zaustavio udarac glavom, a blizu pogotka Zrinjski je bio i u 76. minuti kada je Kamenar šutirao tik pored gola.

Premda je trener Jakirović na kraju bacio sve karte u napad i Zrinjski je svim snagama krenuo po gol, izjednačenje i eventualne produžetke, na kraju nisu uspjeli zabiti gol te su se oprostili od igranja u najelitnijem nogometnom natjecanju.

Zrinjski će u UEFA-inoj Konferencijskoj ligi, gdje nastavljaju svoj europski put, igrati protiv Tirane iz Albanije ili Diddeleng iz Luksembruga.