Tako blizu, a tako daleko: Zrinjski u 94. minuti ostao bez nove senzacije

Zrinjski je bio na korak od velike senzacije i remija s Aston Villom u Birminghamu, ali je domaćin slavio pogotkom u posljednjim sekundama susreta. Završeno je 1:0.

Nakon sjajne predstave u europskom debiju i trijumfa nad AZ Alkmaarom 4:3, Zrinjski je u drugom kolu Konferencijske lige imao još zahtjevniji zadatak, gostovanje kod Aston Ville u Birminghamu.

Dvoboj s nekadašnjim prvakom Europe vjerojatno je i najveća utakmica u povijesti Zrinjskog. Meč na kultnom Villa Parku uživo je gledao i princ William, koji je veliki fan popularnih ‘Lavova‘.

Aston Villa je dosta rezervirano ušla u susret, a to je iskoristio Zrinjski da se predstavi u najboljem mogućem svjetlu. Čak je bh. prvak imao i prvu veliku priliku već u 15. minuti.

Plemići‘ su odigrali maestralnu akciju, kao iz nogometnih udžbenika, a nakon dodavanja Tičinovića, udarac Bilbije iz gol šanse zaustavio je Martinez.

Odgovorili su domaćini dominacijom u posjedu lopte, ali nisu uspjevali kreirati izglede prilike sve do završnice prvog dijela, kada je Zaniolo pokušao škaricama, ali spreman je bio Marić.

Bez pogodaka se otišlo na predah, a na poluvremenu Unai Emery uvodi tri zvijezde u igru, uključujući i najboljeg igrača Ville Ollieja Watkinsa. Uz njega, u igru su ušli Cash i Douglas Luiz.

To je rezultiralo velikim pritiskom jer je Villa svim silama krenula po tri boda. Odmah je dosuđen kazneni udarac za domaćina zbog navodnog igranja rukom Jakovljevića.

No, VAR je odradio svoj posao i na ponovljenoj snimci se vidjelo da je lopta pogodila u lice prekaljenog stopera Zrinjskog, tako da je Villi oduzet penal.

U ključnim trenucima briljirao je golman Marić koji je sjajnim intervencijama neutralizirao pritisak favoriziranog domaćina.

Kako se dvoboj bližio kraju, tako je Villa počela napadati sa svih 10 igrača u polju. S druge strane, Zrinjski je parkirao “autobus”, što je davalo željeni rezultat.

Euforija navijača Zrinjskog “ugašena” je u 94. minuti kada je McGinn zabio za 1:0. To je bio i konačan rezultat. U drugom susretu ove skupine AZ je sa 1:0 pobijedio Legiju.