TAKO SE TO RADI: Messi ušao s klupe i spasio Barcelonu od novog kiksa

Nogometaši Barcelone vratili su se pobjedama nakon četiri utakmice bez slavlja. Tim Ronalda Koemana bio je bolji od Betisa sa 5:2 na Camp Nou u devetom kolu La Lige.

Dembele je doveo Barcelonu u vodstvo u 22. minuti. Griezmann je propustio udvostručiti prednosti u 33. minuti iz kaznenog udarca. Gosti su poravnali pogotkom Sanabrije u samoj završnici prvog poluvremena.

Griezmann se iskupio u 49. minuti kada pogađa za 2:1. Betis u nastavku ostaje s igračem manje nakon što je Mandi “pocrvenio”, a drugi jedanaesterac na utakmici ovaj put uspješno koristi Messi za 3:1.

Loren je u 73. smanjio na 3:2, ali potencijalnu dramu u finišu susreta spriječio je Messi svojim drugim pogotkom na utakmici u 82. minuti. Konačnih 5:2 postavio je 17-godišnji Pedri u 90. minuti.

Interesantno, Messi je ušao u igri tek na početku drugog dijela. Barcelona je s ovom pobjedom skočila na osmo mjesto s 11 bodova, šest manje od prvoplasiranog Real Sociedada, dok je Betis sedmi s 12 bodova.