TAKO TO RADI DIJAMANT! Džeko u debiju za Inter zabio krasan gol i upisao asistenciju

Bosansko-hercegovački reprezentativac Edin Džeko imao je sjajan debi u dresu Intera zabivši gol i upisavši asistenciju u pobjedi protiv Genoe 4:0 u prvom kolu Serie A.

Popularni ‘Dijamant‘ je odigrao svih 90 minuta u prvoj službenoj utakmici za milanski klub, a sve je začinio jednim pogotkom i asistencijom za debi iz snova.

U 14. minuti već je bilo 2:0, a Džeko je tada lijepo odložio jednu loptu Calhanogluu, da bi turski veznjak fantastičnim udarcem pogodio za 2:0.

Desetak minuta kasnije Džeko imao je sjajnu priliku, ali pogodio je prečku nakon što je lopta zakačila Criscita na putu ka golu. Imao je bh. napadača i veliku priliku u 71. minuti nakon udarca iz kuta, ali pogodio je golmana gostiju Sirigua.

Tri minute poslije nije bilo spasa za Sirigua. Zaustavio je udarac Džeke, ali lopta dolazi do Barelle koji je dodaje do Vidala, a on zabija za 3:0.

Konačnih 4:0 postavlja fantastični Džeko u 87. minuti. On je glavom matirao Sirigua i to nakon asistencije Vidala.

Inače, Džeko je večeras odigrao jubilarnu 200. utakmicu u Serie A. Ukupno je zabio 86 golova i podijelio 40 asistencija.