Tako to radi šampion: Manchester City prvo sebi zakomplikovao život, a onda razbio nemoćni Everton!

Nogometaši Manchester Cityja su večeras u utakmici 19. kola engleskog Premiershipa gostovali kod ekipe Evertona, te na kraju slavili sa uvjerljivih 3:1.

Izabranici Pepa Guardiole su prošlog petka osvojili i Svjetsko klupsko prvenstvo, jedini trofej koji im je nedostajao. No, situacija u domaćem prvenstvu nije baš najbolja, svakako ne onakva kakvu bi željeli ‘Građani’.

Ove noći City na neki način nije imao pravo na kiks, ali definitivno da je i Everton u posljednje vrijeme sve osim lake momčadi za savladati. Pored svega, prvak Evrope režirao je preokret i na kraju bez mnogo problema stigao do pobjede.

Igrao se 29. minut kada je gostujuće navijače šokirao Harrison, pogodivši za vodstvo popularnih ‘Karamela’ i rezultatom od 1:0 za domaćina se otišlo na odmor. U nastavku, gigant iz Manchestera se budi.

Već u 53. minutu Foden zabija za poravnanje, da bi 11 minuta kasnije Julian Alvarez bio precizan s bijele tačke za preokret tima sa Etihada. Konačnih 3:1 u 86. minutu postavio je Bernardo Silva.

Manchester City se trenutno nalazi na četvrtoj poziciji Premiershipa sa 37 osvojenih bodova, dok je Everton na tek 17. poziciji i ekipa sa Goodisona ima svega 16 osvojenih bodova na svom kontu.