Ten Hag sasuo paljbu nakon šokantnog poraza od Copenhagena: “Ovo nema veze s nogometom”

Trener Manchester Uniteda Erik ten Hag dao je svoje viđenje dvoboja između Copenhagena i Manchester Uniteda koju je danski klub dobio u svoju korist, rezultatom 4:3.

Susret je savršeno počeo za goste iz Engleske. ‘Crveni vragovi‘ već u četvrtoj minuti dolaze u vodstvo pogotkom Højlunda. Isti igrač je povisio na 0:2 u 28. minuti i činilo se tada perfektno za ekipu Erika ten Haga.

Međutim, u 42. minuti dogodio se trenutak koji je prelomio sve. Rashford je neoprezno startao i zaradio potpuno zaslužen izravan crveni karton.

Iz tog slobodnog udarca domaćini pogađaju okvir gola, a samo tri minute kasnije stižu do pogotka preko Elyounoussija.

Igralo se čak 13 minuta sudačke nadoknade prvog poluvremena, a u devetoj je Gonçalves sa 11 metara zabio gol za 2:2 i vratio stvari na početak.

Do novog vodstva United dolazi u 69. minuti. Sudac Rumsas iz Latvije donio je još jednu tešku odluku, dosudio najstrožu kaznu za United, a u gol ga pretvara Fernandes.

No, preko Leragera i Bardghjija Copenhagen pravi veliki preokret i dolazi do povijesne pobjede. Ten Hag, dakako, nije mogao biti zadovoljan nakon susreta.

Utakmica nikada ne može biti zamišljena da bude ovakva. Ovo nema veze s nogometom“, kazao je Ten Hag aludirajući na odluke suca, pa naglasio da je “pozitivna stvar u svemu što je United i sa 10 igrača diktirao tempo“.

Nakon četiri odigrana kola u skupini A Bayern je siguran na prvom mjestu i u osmini finala s maksimalnih 12 bodova. Po četiri boda imaju Copenhagen i Galatasaray, dok je United posljednji sa samo tri boda.