Teška noć za lidera Serie A: Cremonese senzacionalno nakon raspucavanja penala pobijedio Napoli i eliminisao ga iz Kupa

Nogometaši Cremonesea večeras su nakon boljeg izvođenja penala šokirali ekipu Napolija i eliminisali je iz italijanskog Kupa već u osmini finala.

Cremonese je zadnji na tabeli Serie A, te su svi očekivali lagan trijumf Napolija i prolazak u četvrtinu finala, no to se ipak na kraju nije dogodilo.

Prvi su poveli gosti u 18. minutu, a tada je Pickel savladao Mereta za 1:0. Nedugo zatim uslijedio je ekspresan povratak i preokret Spallettijevih izabranika.

U 33. minutu susreta za poravnanje pogađa Jesus, da bi svega tri minuta kasnije pogodak za preokret postigao Simeone i Napoli je imao rezultat koji ga vodi u narednu fazu sve do 87. minuta.

Fantastični Afena-Gyan tri minuta prije kraja regularnog toka utakmice na asistenciju Zanimacchije vraća rezultatski egal i vodi Cremonese u produžetke, gdje se ništa značajnije nije promijenilo.

Pristupilo se izvođenju penala. Za goste su svi izvođači bili precizni. Redom su zabijali Vasquez, Buonaiuto, Tsadjout, Valeri i Afena-Gyan. S druge strane, u redovima domaćih precizni su bili Politano, Simeone, Zielinski i Osimhen. Ipak, koban po Napolitance bio je penal Lobotke koji je pogodio stativu u trećoj seriji i lider Serie A tako je eliminisan iz italijanskog Kupa.