Teško da može bolje od ovoga: Na Emiratesu je pao i Liverpool, Arsenal ponovo lider Premiershipa

Fantastičnu utakmicu u okviru 10. kola engleskog Premiershipa odigrali su Arsenal i Liverpool na Emiratesu, a domaći su slavili sa 3:2.

Meč je sjajno i počeo, pa smo prvi pogodak vidjeli već u 58. sekundi. Saka je krenuo u napad, loptu dodao Odegaardu koji na nevjerovatan način asistira Martinelliju, a Brazilac sve završava pogotkom za 1:0.

Nakon toga Liverpool je krenuo ofanzivnije, dok su ‘Topnici’ “stali na loptu”. Napadi su se ‘Redsima’ isplatili u 38. minutu. Diaz sjajno probija po strani i loptu ubacuje do Nuneza koji pogađa za izjednačenje.

U posljednjem napadu prvog poluvremena novi pogodak i vodstvo domaćih. Ovog puta Martinelli dodaje do Sake koji se dobro snalazi i zabija za 2:1.

U drugom dijelu igre svoju prvu izglednu šansu koriste gosti za ponovno poravnanje rezultata. Roberto Firmino se upisao u strijelce, Brazilac je pogodio “hirurški precizno” uz samu stativu. Međutim, pogodak odluke pada u 76. minutu. Nakon što je Jesus izborio penal, Saka postiže svoj drugi pogodak na ovom susretu i postavlja konačnih 3:2.

Ovaj trijumf vratio je izabranike Mikela Artete na poziciju broj jedan i sada imaju bod više od drugoplasiranog Manchester Cityja. S druge strane, ekipa Jurgena Kloppa je poslije ovog poraza pala na 10. mjesto, te ima isto toliko bodova.