Teškom mukom na Goodisonu: City minimalnim trijumfom nad Evertonom “pobjegao” Liverpoolu

Ekipa Manchester Cityja večeras je u okviru 27. kola Premiershipa u gostima savladala Everton rezultatom 1:0.

Gledali smo jako atraktivnu utakmicu koju je na kraju odlučio samo jedan pogodak, no susret je obilježila i velika greška glavnog sudije u samom finišu.

‘Građani’ su imali inicijativu od samog početka i vidjelo se kako više priželjkuju pobjedu, ali se Everton vrlo dobro branio.

City je prijetio preko De Bruynea u 30. minutu, te u 56. i 70. minutu preko Fodena. Pickford je fantastično reagovao u dva slučaja, dok je treća lopta završila preko gola. ‘Karamele’ su svoju šansu imale preko Richarlisona, ali je njegov pokušaj odlično odbranio Ederson.

Izabranici Pepa Guardiole do prednosti i jedinog pogotka stigli su u 82. minutu susreta, strijelac je bio Phil Foden. Samo pet minuta kasnije vidjeli smo veoma kontroverznu situaciju. Lopta je pogodila Rodrija u ruku, no sudac Tierney i nakon pregleda VAR-a nije dosudio penal za Everton.

Manchester City je ostao prvi na tabeli sa 66 bodova, šest više od drugoplasiranog Liverpoola. Everton je 17. sa 22 boda.