Težak šamar za Vatrene: Hrvatska izgubila od Walesa i ozbiljno ugrozila plasman na EURO

Nogometaši Walesa pobijedili su reprezentaciju Hrvatske 2:1 u susretu 8. kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo i doveli su ‘Vatrene’ u vrlo tešku situaciju.

U slučaju da Wales pobjedi u preostale dvije utakmice protiv Armenije i Turske na svom terenu, plasirat će se na Europsko prvenstvo, s obzirom na bolji međusobni omjer protiv Hrvatske (1:1, 2:0).

Međutim, nadu ‘Vatrenima‘ daje činjenica da Wales i Turska igraju međusobni dvoboj u zadnjem kolu, te je dosta izvjesno da bi Hrvatsku pobjede protiv Armenije i Latvije u zadnja dva kola odvele na EURO.

Ako to ne bude slučaj, Hrvatska će imati još jednu priliku kroz dodatne kvalifikacije.

Što se tiče samog susreta, Wales je bio bolji od početka, a maestralni Livaković je sjajnim intervencijama u prvom poluvremenu održavao ‘Vatrene‘ u rezultatskom egalu.

No, samo što je počeo drugi dio, domaćini su poveli. U 47. minuti Wilson je načeo Livakovića, a kada je u 60. minuti isti igrač udvostručio vodstvo Walesa, Hrvatska se našla u teškoj situaciji.

Pokušao je Zlatko Dalić izmjenama promijeniti tijek utakmice, ali sve što su njegovi izabranici uspjeli do kraja je počasni gol Pašalića u 75. minuti za konačnih 2:1.

U istoj skupini Turska je pred svojim navijačima pobijedili Latviju 4:0 golovima Akguna, dva puta Tosuna i Akturkogla i u zadnjem susretu potreban im je samo bod protiv Walesa za plasman na EURO.