Thiem nakon nestvarnog preokreta protiv Zvereva stigao do prve Grand Slam titule

Austrijski teniser Dominic Thiem pobijedio je Nijemca Alexandera Zvereva u finalu US Opena nakon velikog preokreta rezultatom 3:2 u setovima te tako osvojio svoj prvi Grand slam naslov u karijeri.

Zverev je puno bolje otvorio meč i s dva napravljena breaka u prvom setu, odnosno u trećem i sedmom gemu, osvojio je prvi set rezultatom 6:2.

Sličnu stvar vidjeli smo i u drugom gemu, s tim da je Thiem ovaj put uspio uzvratiti na jedan napravljeni break, no to mu nije bilo dovoljno za bilo šta više pa je i drugi set izgubio, ovaj put rezultatom 6:4.

U trećem setu Thiem je zaigrao puno bolje, već na samom početku vidjeli smo dva breaka, po jedan na obje strane, a ključni trenutak trećeg seta desio se u 10. gemu kada Thiem pravi drugi break i rezultatom 6:4 dolazi do smanjenja u setovima na 2:1.

U četvrtom setu, koji je opet osvojio Thiem, Austrijancu je bio dovoljan jedan break, napravio ga je u osmom gemu, stigao do vodstva od 5:3 i nakon što je odbranio svoj servis, poravnao rezultat na 2:2 u setovima.

Pobjednik je odlučen u petom setu i to nakon tie-breaka, a u pravoj drami u finalu US Opena na kraju se bolje snašao Thiem koji je sa 8:6 u tie-breaku stigao do osvajanja ključnog petog seta, odnosno titule prvaka.

Ovo mu je prva Grand slam titula, a do nje je došao tek iz četvrtog pokušaja pošto je ranije gubio od Novaka Đokovića na Australian Openu te dva puta od Rafaela Nadala na Roland Garrosu.