Thomas Tuchel nadmudrio Contea: Chelsea u gradskom derbiju savladao Tottenham

Momčad Chelseaja je u okviru 23. kola Premiershipa odigrala londonski derbi sa Tottenhamom i slavila rezultatom 2:0.

Chelsea je krenuo ofanzivno od samog početka, a prvu šansu ‘Plavci’ su imali preko Hudson-Odoija u četrvrtom minutu. No, njegov pokušaj glavom završio je pored stative.

Do sljedećeg uzbuđenja čekalo se 36 minuta. Harry Kane je doveo ‘Spurse’ u vodstvo, ali njegov pogodak je poništen zbog prekršaja. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu nismo dugo čekali na prvi pogodak. Već u 48. minutu susreta Hakim Ziyech je postigao nevjerovatan pogodak i doveo Chelsea u vodstvo. Lloris je ostao nepomičan na svom golu i šut je ispratio pogledom.

Prošlo je svega sedam minuta kada su Tuchelovi izabranici došli do drugog pogotka. Nakon centaršuta Mounta, Thiago Silva sjajno glavom pogađa mrežu ‘Spursa’ i duplira vodstvo svog tima.

Vrijedi napomenuti i priliku u kojoj se našao Harry Kane u 86. minutu. Engleski napadač je uputio udarac ka golu protivnika, ali njegov pokušaj odlično brani golman Chelseaja.

Tottenham se nakon ovog poraza našao na sedmoj poziciji Premiershipa sa 36 bodova. S druge strane, Chelsea se sa 47 osvojenih bodova nalazi na bod zaostatka iza drugoplasiranog Liverpoola.