Titula prvaka Njemačke ponovo ide u Bayernove ruke, Borussia poražena u najvećem derbiju Bundeslige

Momčad Bayern Munchena po deseti put u nizu postala je prvakom Njemačke, nakon što je danas savladala Borussiju Dortmund rezultatom 3:1.

‘Bavarci’ su novu titulu osigurali upravo u večerašnjem duelu sa ‘Milionerima’. Sada, tri kola prije kraja prvenstva, Bayern je Bourssiji pobjegao na nedostižnih 12 bodova prednosti, te tako došao do novog naslova.

Domaći tim do vodstva je došao već u 15. minutu kada je Gnabry postigao sjajan pogodak. Samo 15 minuta kasnije Coman duplira prednost Bayerna, ali je pogodak poništen zbog ofsajda nakon intervencije VAR-a.

No, tri minute poslije na scenu je stupio Robert Lewandowski i postigao svoj 33. pogodak u sezoni za 2:0.

Emre Can je u 52. minutu Borussiji dao neku nadu i pogotkom iz penala je vratio u igru, ali ništa više od toga gosti nisu mogli. “Tačku na i” stavio je u 83. minutu mladi Musiala za konačnih 3:1.