Tko će kome, ako ne svoj svome: Embolo zabio “svojima” za pobjedu Švicarske

Švicarska je pobijedila Kamerun u susretu 1. kola grupne faze Svjetskog nogometnog prvenstva s minimalnih 1:0.

Nakon siromašnih uvodnih 10 minuta , prvu pravu priliku vidjeli smo u 10. minuti kada je Mbeumo iskosa s lijeve strane šutirao, ali direktno u vrlo dobro postavljenog Sommera.

Novi pokušaj Kameruna vidjeli smo u 30. minuti. Nakon vrlo dobre akcije po desnoj strani, iz drugog plana se ubacio Hongla. Veznjak Kameruna je šutirao, ali Sommer je još jednom sjajno reagirao. S rezultatom 0:0 se otišlo na odmor.

U trećoj minuti drugog dijela, preciznije u 48. minuti, Švicarska dolazi u vodstvo. Xhaka je lijepo uposlio Shaqirija na desnoj strani, on ubacuje po travnjaku, a Embolo pogađa sa šest metara. Svakako treba istaknuti i to da ovaj napadač nije slavio gol jer je rođen u Kamerunu.

Kamerun je mogao do izjednačenja u 57. minuti kada je Choupo-Moting izašao sam ispred Sommera, ali mu je sjajni švicarski golman zaustavio udarac. Mogli su Švicarci riješiti utakmicu u 66. minuti, ali udarac Vargasa je zaustavio Onana.

Do kraja utakmice Švicarska je maksimalno usporila ritam igre i čuvala stečenu prednost, a na kraju su došli do pobjede i osvojili jako važna tri boda u borbi za jednu od prve dvije pozicije koje vode u nokaut fazu.

U drugoj utakmici ove grupe, večeras se od 20 sati igraju Brazil i Srbija.