‘Topnici’ nastavljaju sanjati o tituli prvaka Engleske, Arsenal u potpunosti nadigrao Chelsea na Emiratesu

Nogometaši Arsenala su u 34. kolu engleskog Premiershipa odigrali londonski derbi protiv ekipe Chelseaja, te na kraju slavili sa uvjerljivih 3:1.

Izabranici Mikela Artete u potpunosti su dominirali u prvom poluvremenu, a svoju dominaciju odlično su znali i naplatiti, obzirom na tri lopte u mreži Kepe.

Prvo je u 18. minutu na fantastičan način pogodio Odegaard, da bi isti igrač nakon 13 minuta duplirao prednost domaćih. Posljednji pogodak Arsenala na večerašnjem susretu djelo je Gabriela Jesusa već u 34. minutu meča.

U nastavku su popularni ‘Topnici’ igrali onoliko koliko im je trebalo. Malo nemara obilo im se o glavu u 65. minutu, kada se među strijelce upisao Madueke za konačnih 3:1.

Arsenal je sada lider Premiershipa sa 78 bodova na svom kontu, te imaju dva boda više, ali i dvije utakmice više od drugoplasiranog Manchester Cityja. Chelsea je samo nastavio sa lošim partijama, trenutno su tek 12. sa 39 bodova koliko ima i 13. Bournemouth.