‘Topnici’ se još uvijek nadaju i vjeruju: Arsenal srušio Newcastle na St James’ Parku i stigao do bitnih bodova

Nogometaši Arsenala su u utakmici 35. kola engleskog Premiershipa gostovali kod Newcastle Uniteda, te na kraju slavili vrlo bitnu pobjedu rezultatom 2:0.

Vidjeli smo zaista fantastičnu utakmicu sa dosta šansi, a u nekim slučajevima se znao zatresti i okvir gola. No, ‘Svrake’ nisu uspjele iskoristiti prilike za razliku od ‘Topnika’.

Domaćin je krenuo izuzetno agresivno od prvog minuta, da bi u 14. minutu uslijedio hladan tuš. Naime, tada je Martin Odegaard fenomenalno pogodio mrežu Popea za 1:0.

U nastavku također jako borbena utakmica uz povremene varnice na terenu. Ipak, jasno je bilo kome idu sva tri boda u 71. minutu sureta, kada je Martinelli ubacio loptu u peterac Newcastlea, a istu nespretnom reakcijom u mrežu spremio Schar postigavši autogol za konačnih 2:0.

Arsenal je u ovom momentu drugoplasirana momčad Premiershipa sa 81 osvojenim bodom, te imaju bod manje, ali i utakmicu više od lidera Manchester Cityja. S druge strane, Newcastle je treći sa 65 bodova na svom kontu.