‘Topnici’ se od danas još više nadaju tituli: Arsenal savladao Liverpool na Emiratesu!

Nogometaši Arsenala su u utakmici 23. kola engleskog Premiershipa savladali Liverpool rezultatom 3:1, pa su se ekipi sa Anfielda primakli na samo dva boda zaostatka.

Arsenal je bio bolji u prvom poluvremenu. S druge strane, gosti bez pravih prilika, ali smo svejedno uspjeli vidjeti po jedan pogodak na obje strane.

Bukayo Saka je u 14. minutu postigao vodeći pogodak za ‘Topnike’, da bi pred kraj prvog dijela igre nespretnom reakcijom i autogolom Gabriel donio poravnanje Liverpoolu.

U nastavku su ‘Redsi’ bili konkretniji rival. Međutim, Artetini izabranici doslovno ni iz čega dolaze do nove prednosti u 67. minutu. Martinelliju nije bilo teško pogoditi praznu mrežu, a svemu je prethodila nevjerovatna greška Van Dijka i Alissona.

Imao je tim Jurgena Kloppa dovoljno vremena da izbjegne poraz. No, u 88. minutu Konate je zaradio isključenje, te je u sudačkoj nadoknadi Trossard uspio matirati Alissona za konačnih 3:1 i težak poraz Liverpoola.

U narednom kolu Premiershipa će Arsenal gostovati West Hamu u manjem londonskom derbiju, dok će Liverpool pred svojim navijačima dočekati Burnley.