Torino slavi Srbina: Juventusu pripao derbi Italije, Inter apsolutno nemoćan na Giuseppe Meazzi

U okviru 27. kola italijanske Serie A odigran je derbi Italije, a u borbenoj utakmici na kraju je Juventus savladao Inter sa minimalnih 1:0.

Napadale su obje ekipe sve do 23. minuta, kada je uslijedila akcija Juventusa krunisana pogotkom. Rabiot je asistirao za Kostića koji pogađa za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Poslije pogotka ‘Stare dame’ dosta borbe na terenu, uz puno oštrih prekršaja, a Juve je imao priliku da preko Fagiolija već u 35. minutu povede sa 2:0, no od toga nije bilo ništa.

Lukaku je u završnici prvog poluvremena imao izglednu šansu, ali je loše zahvatio loptu. U nastavku su domaći još prijetili preko Brozovića i Calhanoglua. Ipak, gostujuća odbrana na izuzetnom nivou.

Simone Inzaghi je pokušao nešto promijeniti, pa je u 79. minutu umjesto Lukakua u igru ubacio Edina Džeku. Međutim, rezultat je ostao isti, 1:0 u korist Juventusa.

Inter ovim porazom zauzima treće mjesto Serie A sa 50 bodova na svom kontu, te ima dva boda manje od drugoplasiranog Lazija. S druge strane, ‘Bianconeri’ su sedmi sa 41 bodom.