Torino uraganski ušao u novu godinu: Maestralni Brekalo zasjenio Vlahovića

Torino je u 21. kolu Serie A dočekao Fiorentinu i apsolutno je nadigrao. Igrači hrvatskog trenera Ivana Jurića slavili su sa 4:0, a najbolji igrač utakmice bio je Josip Brekalo.

Krilni napadač ‘Vatrenih‘ postigao je dva pogotka u prvom poluvremenu u razmaku od osam minuta i tako donio veliku prednost Torinu koja do kraja nije bila ispuštena.

Vodstvo Jurićevoj ekipi donio je Singo u 19. minuti pogodivši na dodavanje Vojvode. Veznjak iz Obale Bjelokosti ostao je sam na lijevoj stativi gola Fiorentine te glavom poslao loptu u mrežu, a nakon toga je uslijedila Brekalova simultanka.

Nekadašnji Dinamov junior prvo se, u 23. minuti, našao potpuno sam u kaznenom prostoru i poentirao za 2:0, a onda je osam minuta kasnije iskoristio neoprezno dodavanje Callejona te još jednom zatresao mrežu gostiju. Torino je konačnih 4:0 postavio u 58. minuti pogotkom Sanabrije.

Napadač Fiorentine Dušan Vlahović tako nije nastavio svoj veliki golgeterski niz, a zadnja linija Torina odradila je fenomenalan posao i zaustavila njega i njegovu ekipu.

Torino je ovom pobjedom došao do devete pozicije Serie A sa 28 osvojenih bodova. Fiorentina je sedma sa 32.