Toronto ostvario izuzetno važnu pobjedu, Golden State na koljenima!

Ekipa Toronto Raptorsa savladala je Golden State Warriorse na gostujućem terenu u četvrtom meču finala NBA lige rezultatom 105:92 čime su stigli na korak od osvajanja prve, historijske titule prvaka.

Prvo poluvrijeme četvrtog meča proteklo je u blagoj dominaciji Golden Statea koji je od samog početka imao prednost. Nakon prvih 12 minuta rezultat je bio 23:17 za aktuelnog prvaka, da bi se na poluvrijeme otišlo s prednošću domaćih od 46:42.

U drugom poluvremenu, potpuno druga priča. Toronto je zaigrao sjajno odmah na početku nastavka, bili su gotovo pa nezaustavljivi u napadu i u trećoj dionici uspjeli su postići 37 poena, naspram 21 koliko je postigao Golden State što im je osiguralo veliku prednost pred posljednjih 12 minuta.

Najbolji igrač susreta bio je fantastični Leonard koji je meč završio sa 36 poena i 12 skokova, dok je u redovima domaćih najefikasniji bio oporavljeni Thompson koji je ubacio 28 poena, jedan više od Curryja.