Totalni debakl Arsenala: Palace deklasirao Topnike i zakomplicirao borbu za Ligu prvaka

U 31. kolu engleske Premier lige nogometaši Crystal Palacea pobijedili su Arsenal 3:0 i već sad su gotovo sigurno osigurali ostanak u elitnom društvu.

S druge strane, ‘Topnici‘ su velikim kiksom propustili šansu učvrstiti se na poziciji koja vodi u Ligu prvaka, te nas do kraja sezone očekuje velika borba za četvrto mjesto između nekoliko klubova.

Domaći su pitanje pobjednika riješili s dva brza pogotka u prvom dijelu. Prvo je u 16. minuti nakon prekida i centaršuta na pravom mjestu bio Mateta za 1:0, a samo osam minuta kasnije Ayew je pobjegao zadnjoj liniji Arsenala za 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Zaha pogotkom iz kaznenog udarca u 74. minuti susreta.

Palace će u sljedećem odmjeriti snage s Leicesterom, dok će Arsenal ugostiti Brighton.