Totalni haos se dogodio u Torinu: Inter na utakmici sa Juventusom prekršio jedno od najstrožijih pravila u nogometu?!

Veznjak Juventusa Adrien Rabiot smatra da je njegova ekipa čitav meč sa Interom bila oštećena od strane sudije Massimiliana Irratija.

Derbi Italije protekao je u znaku velikih nadoknada vremena od kojih se ističe ona iz prvog poluvremena kada se igralo čak 10 minuta više, a sve se dogodilo zbog penala koji je dosuđen za ‘Nerazzurre’.

Irrati je pokazao na bijelu tačku nakon intervencije iz VAR sobe. Hakan Calhanoglu je šutirao, ali je njegov udarac odbrani Szczesny, zatim je izvođenje ponovljeno, razlog je bio raniji ulazak Matthijsa de Ligta u svojih 16 metara.

Turčin je drugi put bio precizan za vodstvo gostiju i konačnih 1:0. Do kraja utakmice bilo je još spornih situacija, a Rabiot se oglasio povodom, kako tvrdi, najveće nepravde na susretu. Francuz je izjavio da je Inter igrao sa 12 igrača i tako prekršio strogo pravilo u nogometu.

“Dobra utakmica, bravo svima. Šteta za rezultat, zaista je bilo teško igrati 11 na 12”, kazao je Rabiot.