Totalni šok i nevjerica za prvaka Njemačke: Bayern upisao poraz kod trećeligaša i ispao iz Kupa

Nogometaši njemačkog trećeligaša Saarbruckena priredili su veliko iznenađenje u šesnaestini finala Kupa, pošto su eliminisali veliki Bayern iz Minhena rezultatom 2:1.

Nevjerovatnu nogometnu večer za svoje navijače priredili su izabranici Rudigera Ziehla koji su na domaćem terenu napravili pravu senzaciju i potpuno zasluženo prošli dalje.

Bayern je bio taj koji je prvi došao u vodstvo. Thomas Muller se upisao među strijelce već u 16. minutu susreta za 1:0. Međutim, to nije bacilo u očaj domaćina koji je počeo da stvara prilike, a sve se isplatilo u sudačkoj nadoknadi kada je Sontheimer poravnao rezultat.

Pokušao je trener gostujućeg tima, Thomas Tuchel, razmrdati i donekle probuditi svoju ekipu izmjenama u drugom poluvremenu. Ulazili su tako Musiala, Gnabry i Coman, nakon čega smo gledali totalnu ofanzivu prvaka Njemačke.

Ipak, za njih je u šestom minutu sudačke nadoknade drugog dijela igre stigao hladan tuš i pravi šok, jer je Marcel Gaus uspio savladati Neuera i postaviti konačnih 2:1 za Saarbruckenov prolaz u narednu fazu Kupa.