Totalno ‘ludilo’ na Velodromeu: Marseille minimalno slavio protiv Lyona u velikom okršaju Francuske

Nogometaši Marseillea su na svom terenu večeras u okviru 14. kola francuske Ligue 1 dočekali ekipu Lyona, te na kraju slavili rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu bez ikakve dileme tim sa Velodromea bio je mnogo konkretniji od svog rivala, a prilike su propuštali Jonathan Clauss i Alexis Sanchez.

Međutim, tek u 43. minutu susreta silna ofanziva isplatila se domaćinu. Veretout je tada uputio centaršut iz kornera, dok je mrežu gostiju sjajno glavom zatresao Gigot za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

U nastavku je Lyon zaigrao dosta bolje i svim silama su pokušavali stići do izjednačenja, što im nije polazilo za rukom, ponajviše zahvaljujući golmanu Marseillea, Pau Lopezu.

Marseille je tako prekinuo niz od četiri utakmice bez trijumfa u Ligue 1 i sada se nalazi na četvrtoj poziciji sa 27 bodova. S druge strane, Lyon je tek osmi sa sedam bodova manje na svom kontu.